Încă un meci pierdut de handbalistele de la Cetate Reviewed by CD on . Handbalistele de la Cetate Deva au pierdut la trei goluri diferenţă, 21-18, meciul cu vicecampioana U. Jolidon. Meciul s-a jucat sâmbătă în deplasare. Devencele Handbalistele de la Cetate Deva au pierdut la trei goluri diferenţă, 21-18, meciul cu vicecampioana U. Jolidon. Meciul s-a jucat sâmbătă în deplasare. Devencele Rating:
EÈ™ti aici: Acasă » Articole Recomandate»ÃŽncă un meci pierdut de handbalistele de la Cetate

Încă un meci pierdut de handbalistele de la Cetate

Handbalistele de la Cetate Deva au pierdut la trei goluri diferenţă, 21-18, meciul cu vicecampioana U. Jolidon. Meciul s-a jucat sâmbătă în deplasare.

Devencele au început bine şi au avut avantaj de trei goluri, 4-1, în minutul şase al partidei. Pe parcurs, jocul s-a echilibrat, astfel că la pauză, tabela indica egalitate, 12-12.

În cea de-a doua repriză, în cele 30 de minute de joc s-au marcat doar 15 goluri. Cetate a marcat doar şase goluri, mai puţin decât cele opt înscrise într-o repriză cu Oltchimul. În schimb, U. Jolidon a fost mai abilă şi a punctat de nouă ori, câştigând greu, cu 21-18.

Cetate Deva va juca, în următoarea etapă, sâmbătă, 28 ianuarie, acasă cu CSM Bucureşti.