Dava Deva urcă în clasament Reviewed by CD on . Echipa de fotbal în sală Dava Deva a scăpat de locul 10, ultimul în clasamentul Ligii 1, deşi nu a câştigat încă niciun punct în cele şapte jocuri susţinute în Echipa de fotbal în sală Dava Deva a scăpat de locul 10, ultimul în clasamentul Ligii 1, deşi nu a câştigat încă niciun punct în cele şapte jocuri susţinute în Rating:
Ești aici: Acasă » Sport»Dava Deva urcă în clasament

Dava Deva urcă în clasament

Echipa de fotbal în sală Dava Deva a scăpat de locul 10, ultimul în clasamentul Ligii 1, deşi nu a câştigat încă niciun punct în cele şapte jocuri susţinute în campionat! Dava a „urcat” pe locul nouă deoarece formaţia Concordia Chiajna a abandonat competiţia după runda a şasea, iar toate rezultatele i-au fost anulate. Dava şi Chiajna trebuiau să se întâlnească în etapa a IX-a, ultima a turului, pe 13 noiembrie. În etapa a VII-a, Dava Deva a fost învinsă, în deplasare, scor 2-5, de Sipcom Sfântu Gheorghe.

Dacă din campionat se mai retrage încă o grupare, problema în partea inferioară a ierarhiei ar fi rezolvată: nu ar mai retrograda nicio echipă.