Devencele, înfrânte la volei Reviewed by CD on . Voleibalistele cadete de la Cetate Deva au fost învinse, scor 1-3, de lidera seriei F, CSS Bega Timişoara, deşi au condus cu 1-0 la seturi şi au avut avantaj de Voleibalistele cadete de la Cetate Deva au fost învinse, scor 1-3, de lidera seriei F, CSS Bega Timişoara, deşi au condus cu 1-0 la seturi şi au avut avantaj de Rating:
EÈ™ti aici: Acasă » Sport»Devencele, înfrânte la volei

Devencele, înfrânte la volei

Voleibalistele cadete de la Cetate Deva au fost învinse, scor 1-3, de lidera seriei F, CSS Bega Timişoara, deşi au condus cu 1-0 la seturi şi au avut avantaj de şapte puncte în setul patru pe care l-a pierdut la limită, scor 23-25. Partida s-a ţinut în sala Colegiului Traian din Deva.

Sportivele antrenate de Liviu Grădinaru au jucat curajos şi inteligent, câştigând setul de debut cu scorul de 25-21. CSS Bega Timişoara, lidera şi favorita la câştigarea seriei F, şi-a încordat însă muşchii şi le-a strivit pe devence în seturile doi şi trei, impunându-se fără drept de apel, cu scorurile de 25-15 şi 25-10.

Setul patru a fost dramatic. Cetate a avut un avantaj consistent, scor 19-12, însă timişorencele au egalat, scor 22-22. Finalul a aparţinut oaspetelor, care s-au impus cu 23-25 şi au învins cu 3-1 la seturi.