30 de milioane de lei pentru combaterea infecțiilor nosocomiale la Spitalul Județean Sibiu.
![30 de milioane de lei pentru combaterea infecțiilor nosocomiale la Spitalul Județean Sibiu. 30 de milioane de lei pentru combaterea infecțiilor nosocomiale la Spitalul Județean Sibiu.](https://sibiu.transilvania-tv.ro/wp-content/uploads/2023/03/Spitalul-Judetean-Sibiu-599x351.jpg)
SCJU Sibiu, în calitate de beneficiar, anunță că Obiectivul de investiții “Reducerea riscului de infecții nosocomiale în cadrul Spitalului Clinic Județean de Urgență Sibiu” a obținut finanțare prin Planul Naţional de Redresare şi Reziliență.
Proiectul a fost depus spre finanțare în data de 30 septembrie 2022 de către Consiliul Judetean Sibiu în calitate de ordonator principal de credite (lider de proiect);
Valoarea totală a proiectului este de 29.675.366,96 lei fără TVA.