A VIII-a aniversare a Zilei ISU Sibiu
![A VIII-a aniversare a Zilei ISU Sibiu A VIII-a aniversare a Zilei ISU Sibiu](https://sibiu.transilvania-tv.ro/wp-content/uploads/2024/04/pompier-ISU-Sibiu-681x1024-599x351.jpg)
În urmă cu 8 ani, prin Ordinul Ministrului Afacerilor Interne emis în 19 ianuarie 2016 și publicat în Monitorul Oficial al României din 26 ianuarie 2016, data de 4 aprilie a fost stabilită ca zi aniversară a Inspectoratului pentru Situaţii de Urgenţă „Cpt. Dumitru Croitoru” al judeţului Sibiu, în semn de respect și apreciere pentru cei care de-a lungul timpului, s-au dedicat meseriei de pompier și au salvat vieţi și bunuri materiale.