Centenarul Marii Uniri a fost sărbătorit și la Copșa Mică
![Centenarul Marii Uniri a fost sărbătorit și la Copșa Mică Centenarul Marii Uniri a fost sărbătorit și la Copșa Mică](https://sibiu.transilvania-tv.ro/wp-content/uploads/2018/10/sărbătorire-Centenar-Copșa-Mică-599x351.jpg)
În cadrul evenimentelor a fost rememorată vizita în oraș a Regelui Ferdinand I și a Reginei Maria. Oficialitățile prezente la eveniment au plantat 10 stejari, simbolizând 10 provincii istorice românești, care să rămână mărturie a sărbătoririi Centenarului Marii Uniri la Copșa Mică. La festivități a participat vicepreședintele Consiliului Județean Sibiu, Marcel Constantin Luca.
”A fost sărbătoarea comunității, a tuturor celor care respectă istoria. Felicitări pentru organizare domnului primar Tudor Mihalache și întregii sale echipe!” a transmis vicepreședintele Consiliului Județean Sibiu, Marcel Constantin Luca.