Sibiu Magic Show se desfășoară în această săptămână
![Sibiu Magic Show se desfășoară în această săptămână Sibiu Magic Show se desfășoară în această săptămână](https://sibiu.transilvania-tv.ro/wp-content/uploads/2023/12/Sibiu-Magic-Show-1024x683-599x351.jpg)
Teatrul pentru Copii și Tineret „Gong” aduce magia la Sibiu printr-un program special dedicat întregii familii, în cadrul ediției din acest an a Sibiu Magic Show.
În perioada 6-11 decembrie, artiști din Argentina, Germania, Marea Britanie, Spania și România vă întâmpină cu spectacole de magie, iluzionism, baloane de săpun, stand-up comedy, dar și ateliere de magie pentru copii.
Festivalul va debuta miercuri, 6 decembrie, cu două spectacole fascinante pentru întreaga familie: „Mistere Magice” cu iluzionistul Julius Frack (Germania) și „Fantastic Magic Show” cu Magicianul Christianis (România). Spectacolele continuă joi, 7 decembrie, de la ora 18.00 cu o altă premieră în România: „Evoluția Magiei” cu Elizabeth Best și Craig Christian (Marea Britaniei).